V čom sú semináre Iva Tomana iné?

1) Školitelia sú väčšinou "poradcovia". Nič nepredávajú. Len učia. Kto to nevie v praxi, väčšinou učí. Svoju odbornosť dokazujú používaním cudzích slov. Takže im nakoniec ani nerozumieme. Ivo Toman je podnikateľ s výsledkami. Má svoje „laboratórium“, v ktorom všetko overuje a potom vám prezradí, čo funguje a čo nie. Všetko overil na 8 000 predajcoch v 5 krajinách.

2) Školiace firmy sa predbiehajú v šírke tém. Školitelia sú teoretici so „širokým“ zameraním. Ivo Toman má úzke zameranie. Špecializuje sa na Marketingovú psychológiu a osobný rozvoj. Vo svojich firmách skúša rôzne postupy. Potom vám oznámi výsledky, a vy nemusíte opakovať chyby iných.


školení Iva Tomana
školení Iva Tomana

3) Základné kritérium pri výbere seminára je nízka cena a zľavy (kvalita je druhoradá). Personalisti zorganizujú lacné semináre a odškrtnú si splnenie povinnosti. Tento formálny prístup spôsobuje slabé výsledky vzdelávania. Ivo Toman kladie dôraz na vaše výsledky. Snaha šetriť nesmie spôsobiť, že zabudnete zarábať. Kvalita vzdelávania ovplyvňuje zisk vašej firmy.

4) Školitelia radi používajú technické vymoženosti. Lenže tie z troch dôvodov paradoxne zhoršujú zapamätanie: Svietiace plátno alebo obrazovka ruší vaše počúvanie. Nevenujete sa výkladu, ale porovnávate obrazovku s manuálom. Prednášajúci často len nudne číta to, čo je na obrazovke.

Ivo Toman obrazovku používa len, keď to má naozaj zmysel. Inak striedanie svetiel poslucháčov rýchlo unaví. Seminár je zábavný. Pocit úspechu povzbudzuje ľudí v ďalšej činnosti. Cítia, že napredujú a nie sú zahltení informáciami.

5) Školiace firmy sa sústredia na získanie certifikácie ISO. I zahraniční partneri to po nich vyžadujú. Ivo Toman zistil, že firmy s ISO krachujú rovnako ako firmy bez ISO. Sú dôležitejšie veci než ISO.

6) Príliš dlhé prednášky bez prestávok. Neudržíte svoju pozornosť niekoľko hodín. Nedodržiavanie časového rozvrhu.

7) Obedy trvajú 1-1,5 hodiny. To je veľká strata času. Navyše, predtým máte hlad a potom ste zase „preplnení“ alebo máte opäť hlad, pokiaľ vám to nechutilo. Ivo Toman má na seminároch každú hodinu švédske stoly. Občerstvenie si môžete vziať dovnúntra k svojmu stolu. Nebudete ani hladní ani "preplnení".

Ivo Toman na svém školení
Ivo Toman na přednášce

8) Pred seminárom musíte dať prednosť neodkladným pracovným úlohám, takže naň nakoniec nejdete alebo z neho odchádzate skôr. Taktiež často zabudnete, čo na semináru bolo. Ivo Toman natočil svoje semináre na video. Sú to tieto: Strategie, Marketing, Nabídka, která opravdu prodává, Zavádění změn ve firmách a Systémy nepohody. Môžete si teda zaopatriť videoškolenie a školiť sa kedy chcete, kde chcete a koľkokrát chcete.

9) Nikto nemyslí na živnostníkov, ktorí cez týždeň nemôžu ísť na seminár. Školiace firmy totiž chcú školiť hlavne veľké firmy. Ivo Toman, pokiaľ o to požiadate, prednáša cez víkend rovnako ako cez týždeň.

10) Firmy používajú dotazníky kvôli spätnej väzbe. Ale namiesto, aby zisťovali, ako vám lepšie poslúžiť, pýtajú sa vás, ako sa vám ich seminár páčil. Ivo Toman sa na vás pripraví vopred a cielenie. Podľa vašich požiadaviek prispôsobí prednášku i manuály pro semináre. Navyše pre vás nájde prospešné príklady. A vy nájdete konkrétne odpovede a nie všeobecné frázy.

Chcete získavať ZADARMO výsledky dvadsaťročných skúseností Iva Tomana? 
Chcete dostávať ZADARMO informácie, za ktoré by ste dali tisíce euro?? Chcete sa vyhnúť chybám? 
Jediné, čo pre to potrebujete urobiť, je zadať váš email. Za to dostanete Spravodaje Iva Tomana o osobnom rozvoji 3-4krát mesačne.